Līzings / Kredīts

Autosalons „Favorīts” sadarbojas ar visām Latvijā esošajām līzinga un kredīta izsniegšanas kompānijām.

Atgādinām, ka auto līzings ir ērtākais un izdevīgākais finansējuma veids jaunu vai lietotu automašīnu iegādei.

Finansu līzings ir līzinga veids, kura laikā pakāpeniski tiek atmaksāta visa automašīnas vērtība ietverot procentu un nodokļu maksājumus. Beidzoties līzinga periodam, līzinga ņēmējs kļūst par automašīnas īpašnieku. Līzinga periodā klients ar ikmēneša maksājumiem sedz visu automašīnas vērtību, pēc tam kļūstot par tās īpašnieku. Finanšu līzingu parasti izvēlas fiziskas personas, kuras vēlas iegūt auto savā īpašumā un lietot to ilgi.

Operatīvais līzings ir līzinga veids, kurā, noslēdzot līgumu ar līzinga kompāniju uz noteiktu laiku pēc klienta izvēles (līdz 5 gadiem) klients katru mēnesi maksā nomas maksu. Operatīvā līzinga gadījumā automašīna pēc līzinga perioda beigām nepāriet klienta īpašumā. Beidzoties līguma periodam, klients var automašīnu izpirkt par tās atlikušo vērtību vai arī atdot to atpakaļ pārdevējam.
Operatīvo līzingu parasti izvēlas fiziskas personas, kurām ir svarīgs pēc iespējas mazāks ikmēneša maksājums un kas vēlas braukt ar pēc iespējas labāku automašīnu un arī nevēlas nodarboties ar automašīnas pārdošanu.

Kredīts sniedz iespēju jau šodien iegādāties jaunu automašīnu, nekrājot naudu vairākus gadus. Lai saņemtu šo kredītu, klientam jābūt pastāvīgai darba vietai un regulāriem, stabiliem ikmēneša ienākumiem. Automašīnas iegādei paredzētā kredīta termiņš lielākoties ir līdz 5 gadiem. Kā nodrošinājums jeb ķīla var būt automašīna (ne vecāka par 5 gadiem) vai nekustamais īpašums.